بسمه تعالی

نظر به تجارب 40 ساله جمهوری اسلامی ایران در امر حکمرانی و نیاز به ثبت، تحلیل و انتقال این یافته‌ها به نسل‌های بعدی بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی مدرسه‌ای با رسالت آموزش و تربیت حکمرانان فعلی و آتی انقلاب اسلامی و انجام پژوهش‌هایی در این خصوص تشکیل گردید. از اهداف مهم تشکیل چنین مدارسی بررسی سیاست‌های اجرایی قبل از پیاده‌سازی آن‌ها و نیز ارائه راه حل برای مشکلات جاری حکومت‌هاست. انجام این وظایف باعث می‌شود امر حکمرانی دارای یک مرکز آموزشی و پژوهشی قوی، معین، مرتبط و پشتیبان بوده که نتیجتاً حکمرانان می‌توانند با اطمینان بیشتری به مسئولیت‌های محوله عمل نمایند.

با لطف خداوند منان، همت و همکاری تیم‌های علمی، اجرایی، حامیان همایش و حضور ارزشمند نخبگان و اصحاب اندیشه در حوزۀ حکمرانی زمینۀ برگزاری «اولین همایش ملی حکمرانی» مدرسۀ حکمرانی شهید بهشتی در آبان ماه سال 1398 به میزبانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی فراهم گردید. امید است استقبال گسترده فعالان حوزۀ حکمرانی و نخبگان دانشگاهی علاوه بر هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن همایش موجبات انگیزه و برنامه‌ریزی برای برگزاری سالانه همایش را فراهم سازد.

لذا از تمامی صاحب‌نظران و پژوهشگران حوزۀ حکمرانی برای شرکت و تبادل نظر علمی در همایش دعوت می‌نماییم. پیشاپیش مراتب قدردانی و استقبال خود را از کارگزاران، اندیشمندان، همکاران محترم در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و اجرایی و همچنین حکمرانانی که ما را در برپایی این همایش یاری می‌رسانند اعلام می‌داریم.